Revizyon burun estetiği nedir?

Burun estetiği olmuş ve iyileşme tamamlandığı halde istediği burun yapısına kavuşmamış kişilere yapılan tekrar burun estetiğine revizyon burun estetiği denir. Burun estetiği bilindiği gibi yıllardır yapılan ve dünyada en çok yapılan estetik türüdür. Bu yüzden de hemen herkeste burun takıntı haline gelmiş durumdadır. Bu yüzden daha önceleri burun estetiği yapan özel merkez sayısı az olduğu içi çoğu kişi devlet hastanesinde sanki burnunda nefes almayı etkileyen durumlar var gibi doktorlarla anlaşarak burun estetiği yaptırmıştır.

Fakat ülkemizde hiç bir estetik operasyon devlet destekli olarak yapılamadığı için el altından yapılan çoğu burun düzeltmeside hızlı ve özensiz yapılmak zorunda kalmıştır. Erkeklerede askerlik görevi sırasında askeri hastanelerde yapılan binlerce burun estetiği günümüzde maalesef yeniden yapılmak zorunda kalmıştır.

Yine burun estetiği sonrası karşılaşılan ve tekrar burun estetiği olmaya iten diğer bir neden de kazalar, kavgalar, istemsiz olarak buruna gelen darbelerdir. Özelikle böyle durumlarda burun estetiği hem daha zor hemde maliyetli olmaktadır. Burun yüzümüze şeklini veren, yüzümüzün tam ortasında bulunan ve ilk dikkat çeken organımızdır. Haliyle bir defada en iyi buruna kavuşmak çok önemlidir.

Revizyon kelime anlamı olarakta yenileme, tekrar etme anlamlarını taşıdığından revizyon burun estetiği de yeniden burun estetiği anlamı taşımaktadır. Revizyon burun estetiği özellikle zor olduğundan ciddi tecrübe isteyen uzman doktorların yapması gereken bir operasyondur. Eğer başarısız geçmiş bir burun estetiği sonrası kalkıp yine aynı doktora burun estetiğini yeniletmek doğru bir davranış olmayacaktır.

Revizyon burun estetiği neden önemlidir?

Revizyon burun estetiği yapılmasının en önemli sebebi bir önceki burun estetiğinin sonuçlarının beğenilmemesi olabilir. Burun estetiğinde tam iyileşme ve tam performans 1.yılın sonunda beklenmelidir. Fakat 1 yıl dolmasına rağmen sonuçlar beğenilmiyorsa revizyon burun estetiğine ihtiyaç vardır.

Revizyon burun estetiğinde ise çok dikkatli olmak gerekir. Çünkü başarısız bir burun estetiği sonucunda 2.kez burun estetiği olmak hiçte kolay değildir. Bu yüzden doktor ve klinik seçimi daha önem kazanmaktadır. İlk defa yapılacak olan burun estetiği tüm doktorlar ve klinikler yapmak isterken revizyon burun estetiğinde ise çoğu doktor bu işlemi yapmaktan kaçınmaktadır. Realestetik olarak revizyon burun estetiğine önem vermekte ve tecrübeli doktorlarımız ile sizi mutlu etmekteyiz.

Revizyon burun estetiği fiyatları ve ilk defa burun estetiği yaptıracaksanız burun estetiği fiyatları sayfamızdan bilgi alabilir WhatsApp ile bizlere hızlıca ulaşabilirsiniz.

Burun estetiğinde işlem sonrasına dikkat!

Burun estetiğinin revizyona sebebiyet vermesinin bazı sebebleride işlem sonrası dikkatsizliklerdir. Bu yüzden her estetik operasyonda olduğu burun estetiği sonrasıda dikkat edilmesi gereken kurallara uymak revizyon olmamak için hayati önem taşımaktadır.

Burun hassas bir organdır. İçinde kılcal damarlar ve kendi sinir sistemine sahiptir. Burun estetiği sonrası bu yüzden çokça koku alma problemleri ile karşılaşmak mümkündür. Genelde 1. ayın sonunda ortadan kalkan bu sorunlar geçicidir. Fakat burun alçısı yani işlem sonrası dikkatsiz davranışlar burun alçısına zarar verir burunun doğru ve etkin kaynamasının önüne geçerek istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir. Böyle durumlarda istenmese de revizyon #burunestetiğine mecbur bırakabilir.

Burun estetiğinde önemli süreç ilk bir aydır bu süreç ne kadar faydalı ve kontrollü geçirilirse sonuça katkısı o kadar iyi olacağı bilinmelidir.