BBL Estetiği temel olarak popo-kalça büyütme estetiğidir. BBL kısaltma olarak kullanır ve tam açılımı Brazilian Butt Lift İngilizce kelimsinin kısaltmasıdır. Bu estetikte amaç popoyu şekillendirmek, dolgun görünmesini sağlamak ve dolgun kalçalara sahip olmaktır. Yapılacak olan bu Popo şekillendirmeyide vücutta bulunan fazla yağların liposuction yöntemleri ile alınması ile ( karın, sırt ve bel ) fazla yağlardan ve istenmeyen kilolardan da kurtulmayı sağlamaktayız. Bu sayede incecik bel, yağsız bir karın ve hacimli bir popoya-kalçaya kavuşmak mümkündür.

Liposuction ile vücuttaki fazla yağlar alındığında bbl estetiği talep etmeyenlerde bu fazla yağlar çöpe atılır. Ama hazır zaten bir estetik operasyonu geçirmişken ikinci işlemin aynı anda yapılması hem maddi hemde manevi olarak kolaylıklar sağlamaktadır. bu yüzden kalça şeklinden memnun olmayanların yada küçük oluşundan şikayet edenlerin aynı anda bu operasyonu yaptırması daha mantıklı olmaktadır.

BBL Estetiğinde en başata bahsettiğimiz gibi vücuttaki fazla yağların liposuction yöntemi ile alınması ve bu alınan yağların popoya enjekte edilmesi ile elde edilen dolgun ve yuvarlak popo oluşturma işlemine BBL Estetiği denir. BBL estetiğinde vücut yağları yetersiz ise protezlerin kalçaya yerleştirilmesi ile yine bbl estetiği gerçekleştirilebilir. Fakat en çok tercih edilen bbl estetiği vücut yağları ile yapılandır. Çünkü protez konulması genelde günlük hayatta sorun çıkmasını yada rahatsızlık oluşturabilmektedir.

Bbl estetiğinde avrupa ve amerikada bazı kısıtlamalar mevcuttur. Özelikle kas altı bölgeye yapılan bbl estetiği önerilmemektedir. Ölüm riski yüksek olduğu için. Kas altı ile kemik arasına yapılan yağ enjeksiyonları kalıcılık olarak daha uzun süreli ve şekil bozulmaya karşı daha dayanıklı olsada ölüm riski içerdiğinden bazı avrupa ve amerika ülkelerinde kısıtlamaya tabi tutulmuştur.

Ülkemizde kas altı olan bbl yapan bazı doktor ve merkezler olsada bizlerde önermemekte ve yapmamaktayız. Hiç bir şey hayatımızdan daha önemli değildir. 

bbl estetiği

bbl estetiği nedir

BBL Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Bbl estetiği olmak isteyen hastalar öncelikle ön muayene olmaya gelmeli yada gelemeyeceklerin fotoğraflar göndererek değerlendirmesinin yapılması gerekmektedir. Yapılan değerlendirme sonucu olumlu olması durumunda randevu planlaması yapılmaktadır. Planlama sonrası süreç şu şekilde işlemektedir.

Operasyon günü hastane yatışı yapılır. Yatış sonrası öncelikle kan testleri için kan alımı yapılıp olumsuzluk var mı kontrol edilir. Bu sırada doktorumuz hastayı odasında ziyaret eder ve yeniden muayene ve çizimler yaparak hastaya detaylı bilgi aktarımında bulunur. Görüşme sonrası kan testlerinin sonucu beklenir ek olarak anestezi doktoru veya konsültasyon gerekti ise farklı branş doktorları da hastamızla görüşme yapabilir.

Her şey yolunda ve sorun yok ise hasta ameliyata alınır. Ortalama 4-5 saat süren bir operasyondur. Bu operasyon sonrası hasta 2 gün hastanede yatış ve kontrol gözetiminde tutulur. Bu süreçte ilk kontroller yapılır pansumanlar yenilenir. Her şey yolunda ise 3.gün taburlucuk yapılır. Taburculuk sonrası her 2 günde bir hastaneye kontrole gidilir ve pansumanlar tekrar yenilenir. Bu süreçte duş almak yasaktır. Alkol ve sigara yasaktır. Düzenli lenf masajları gerekmektedir. Korse ile dolaşılır ve özel oturma minderleri ile oturulmalıdır.

Popo büyütme estetiği sonrası ilaçlar, korse, özel oturma yastığı dahil olmak üzere gerekli olan medikal ürünlerin tamamı tarafımızdan ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Genelde bbl estetiği ile birlikte 3 bölge liposuction sırt – karın ve bel bölgesindeki fazla kiloya bağlı yağlardan kurtulmak mümkün ve aynı anda yapılabilmekle birlikte doğuma bağlı yada fazla kilo alıp vermeye bağlı olarak karın bölgesinde sarkma var ise karın germe ameliyatıda bu operasyonlara eklenebiliyor. Böylelikle hem fiyat, hem zaman hemde manevi olarak daha iyi sonuçlar alınmaktadır. Bizlerinde önerisi genelde kombine olarak aynı anda yapılmasıdır.

Fakat bu kombinasyonun içine farklı bölge estetikleride katmak çok iyi değildir. Tüm bu operasyonların yanına bir meme estetiği yada burun estetiği de eklenemez. Eklenmesi durumunda olumsuzluklar çıkabilir. Çoklu estetik operasyonlarına kombine estetiği denilmektedir. Ama bu kombine yani çoklu estetikler de tek seferde 3-4 farklı bölgeye yapılamaz ve yapılmamalıdır. Ölümcül riskleri olabilmektedir.

bbl estetik önce-sonrası

popo estetik öncesi-sonrası

BBL Estetiği Sonrası İyileşme Süresi Nasıl Olur?

Popo büyütme estetiklerinde ortalama 2 gün hastane yatışı ardından 1.hafta kontrolleri yapılarak ilk aşama tamamlanmış olmaktadır. 1.hafta sonrası yukarıdaki fotoğraftaki görüntü elde edilmektedir. 1. hafta sonrası üst sağdaki fotoğrafta olduğu gibi bbl estetiğinde yağların kalçaya enjekte edildiği izleri görmek mümkündür. Sağ kalça alt ve üstünde birer adet kalça üst birleşme noktasında bir adet olmak üzere toplam 5 bölgeden popoya yağ enjeksiyonu işlemi yapılır.

Bu işlem bölgeleri genelde 1.ayın sonunda tamamen kapanır ve iz kalmaz. Operasyon sonrası özellikle ilk ay düzenli lenf masajları yaptırmak kesinlikle çok faydalıdır. Özellikle liposuction işleminin etkilerini artırmak için kesinlikle masaj yaptırmak önemlidir. Ve mümkün olduğunca operasyon sonrası verilen korseyi kullanmak çok önemlidir.

Kalça büyütme estetiğinde kalçaya verilen yağlar %10-%20 arasında tabi bu oranlar olabilecek maksimum orandır ki vücut tarafından absorbe edilebilir. İlk 15 gün Cinsel ilişki kesinlikle yasaktır. Bol sıvı tüketmek verilen ilaçları düzenli kullanmak şarttır. İlk ayın tamamlanması %60 oranında bbl sonucunu göstersede tam süreç 3.ay sonunda gerçekleşmektedir. 3.ayın sonunda kısıtlamaların tamamı kalkar ve tam sonuca ulaşılır.

bbl ameliyatı sonrası - ameliyat anı

kalça ameliyatı öncesi – ameliyat anı

Bbl Estetiği Fiyatları

Bbl estetiği fiyatları birlikte yapılacak diğer estetik operasyonlarla bilikte fiyatlandırabileceğinden fiyatlar değişim gösterebilmektedir. Üstelik bbl ile kaç bölge liposuction birlikte yapılacak buda fiyatların değişmesini sağlayabilir. Ayrıca protezli bbl estetiği fiyatları ile liposuction estetiği fiyatları farklıdır.

Net bbl estetik fiyatı için bizimle iletişime geçebilir veya ortalama estetik fiyatları yazımızdan bakabilirsiniz.