Kadınlar ve erkekler için ortak anlam taşıyan bir estetik operasyon olan karın germe estetiği oldukça çok yapılan bir estetik tedavi çeşididir. Karın germe ameliyatı olarak adlandırılan bu estetik bir çok sebebe bağlı olarak yapılabilmektedir. Sonuç olarak amaç düz ve fit bir karın görünümüne sahip olmak ise buna en kolay ulaşmanın yolu karın germe estetiğidir.

Karın germe estetiği ile birlikte yapılabilen estetik tedavi çeşitleri de bulunmakta hatta kombine estetik adı altında başka estetik operasyonlar ile birleştirilebilir.

Karın germe estetiği en çok liposuction estetiği ile birlikte yapılmakta hatta birlikte yapıldığında sonuçlar her zaman çok daha başarılı olabilmektedir. Karın bölgesindeki fazla yaplar vaser lipo ile vücuttan alını ardından da karın gerdirme işlemleri yapılabilir. Zaten liposuction estetiği en çok karın bölgesine yapılmaktadır.

Karın estetiği fiyatları genel olarak sabit olmayabilir çünkü kişiden kişiye değişim gösterebilir veya yukarıda da👆 bahsettiğimiz gibi bir kaç estetik birlikte yapılabilir ama ortalama olarak karın estetiği fiyatlarını öğrenmek için 👉 tıklayınız.

Mini karın germe ameliyatı nedir?

Mini karın germe ameliyatı adından da anlaşılacağı üzere küçük çaplı bir estetik operasyondur. Genelde göbek deliği üstüne yapılamaz. Göbek deliği altında kalan karın cildi bölümlerini kapsamaktadır. Mini karın germe estetiği en çok çoklu doğum sonrası karın bölgesinde sorun yaşayan kadınlara 👩 yapılmaktadır. Bu yüzden mini karın germe halk ağzı ile doğum estetiği olarakta adlandırılan estetiktir.

Karın sarkmalarının giderilmesi için yapılan bu estetik eğer karın derisi sarkmasının yanı sıra karın bölgesindeki fazla yağlarıda var ise vaser lipo ile birlikte uygulanabilmekte daha fazla fayda sağla ise Erkeklerde de mini karın germe ameliyatı yapılsada daha çok kadınlara uygulanan bir estetiktir.

Mini karın germe ameliyatı 2-3 saat sürebilen bir estetik operasyondur. Bu operasyon sonrası genelde hastanede gecelemeye gerek kalmayabilir veya önlem amaçlı en fazla 1 gece yatılır. Operasyon sonrası 4-5 saat sonrasında yürüme egzersizleri yapılır ve her şey yolunda ise tabuluculuk gerçekleşebilir.

Operasyon sonrası çok fazla ağrı ağrı beklenmez bu yüzden konforlu bir estetiktir. Başarılı bir mini karın germe estetiği için dikkat edilmesi gerekenlere uymak çok önemlidir. Bu yüzden başarılı estetiği sırları yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

karın germe estetiği görseli

karın germe nasıl yapılır

Tam karın germe ameliyatı

Tam karın germe ameliyatı genelde ciddi kilolu olan ve sonrasında diyet veya cerrahi bir girişim sonrası zayıflamaya bağlı olarak tüm vücut derisindeki sarkmaları sonrası yapılan estetik türüdür. Aşırı ve hızlı kilo alımlarda da tam karın germe ameliyatına gerek olabilir. Bu estetikteki amaç vücudu toparlamaktır.

Tam karın germe estetiği ciddi bir estetik operasyon olup 4-5 saat süren bir estetik ameliyattır. Bu ameliyat sonrası minimum 2 gece hastane yatışı gerekmektedir. Karın ile birlikte bel ve sırttaki sarkmalarda toparlanır. Bu estetiğin en çok yapıldığı durumlar ise tüm mide ameliyatları sonrasında ciddi kilo veren kadın ve erkeklerdir.

Vücutta büyük bir iz oluyor ama bu iz iyileşme sonrası yine bikini bölgesi altında kalır. İzler görünen bir bölgede oluşturulmaz. Bu yüzden büyükte olsa gözle görülmediği için estetik sonrası çok rahatsızlık vermez. Kullanılan dikişler eriyen dikiş olduğu için kendi kendine vücut tarafından absorbe edilir.

Tek görülen ve beklenen yan etki ödem ve morluklar denilebilir. Ödem zamanla tamamen kaybolur ve sorun kalmaz.

Tam karın estetiğinde iyileşme süresi ortalama 1 aydır. Bu 1 ay boyunca özel korse verilir ve bu korse mutlaka kullanılmalıdır. Karın bölgesi masajlarla desteklenmelidir. Ortlama olarak tam olarak estetiğin faydası 6.ayın sonunu bulabilir.

Göbek deliği yeri değişebilir. Burda ama daha estetik olmasını sağlamaktır. Çoklu gebelikler sonrası özellikle kas sorunlarının tamir edilmesi, karın duvarı düzeltilmesi yapıldığı için aslında yapılması faydalı olan bir estetiktir.

Tam karın germe ameliyatlarında yine fazla kilo var ise vaser lipo yapılarak bu yağların alınması da mümkündür. Vaser lipo aslında tüm karın estetiklerinde vaz geçilmez önemli bir parçasıdır. Özelikle bel bölgesine yapılır ki karın bölgesi ile birlikte uyumlu olması için.

Kadınların özellikle sorduğu soru ise tam karın estetiği sonrası tekrar gebe kalabilir miyim sorusudur. Aslında bu gereksiz bir endişedir. Gebeliğe asla olumsuz etkisi yoktur. Karın germe estetiği sonrası hamilelik tekrar karın kaslarına zarar vereceğiden tekrar sarkma olabilir. Ameliyat sonrası 2 yıl sonrasında tekrar gebe kalmanın hiç bir sorun olmayacaktır.

Doğum sonrası da 1 yıl dolduktan sonra bu estetik önerilmektedir. Doğum sonrası ilk bir yıl aslında hiç bir estetik yapılmamalıdır.

Tam karın germe estetiği sonrası yapılması gerekenler ve dikkat edilmesi gerekenler için 👉 tıklayınız.