Annelik estetiği nedir ve annelik estetiği kapsamı hakkında en kapsamlı yazımı sizin için hazırladık; Her kadın evlenmek ve anne olmak ister. Annelik hem çok kutsal hemde tarifsiz bir duygudur. Fakat anne olduktan sonra bazı istenmeyen vücut deformasyonları oluşmaktadır. Böyle durumlarda anneler için yapılan düzeltme estetiğine annelik estetiği denir. Annelik estetiği ile annelere özel tüm vücut toparlanmasına yönelik talebe göre estetik planlaması yapılmaktadır.

Anne olma aşamasında önce karın bölgesi büyüdüğü ve 9 ay süresince büyüme devam ettiği için karın bölgesi anne olduktan sonra çok yavaş şekilde kendini toplamaktadır. Ayrıca anne olma sürecindeki fazla alınan kilolar bel, basen boyun, gıdı, kol bölgelerinde kalıcı şekilde normalden fazla kilo almaya bağlı olarak rahatsızlık hissi verebilmektedir. Özellikle yakın aralıklarla bebek doğurmak bu sarkma ve fazla kiloların normal yollarla giderilemeyecek kadar deformasyona uğramasına sebebiyet verdiği aşikardır.

Bebeklerin ilk 24 ayı önemlidir ve anne sütüne ihtiyacı vardır. Bu yüzden bebekleri anne sütü ile büyütmenizi tavsiye etmekteyiz. Anne sütünün yerini hiç bir şey tutmayacaktır. Anne sütü bebekler için çok önemli olduğu ve 24 ay bebek emzirmeye bağlı kadınların meme sarkmalarıda bebek doğurmayan kadınlara göre daha fazladır. Eğer planlı olarak çoçuk doğurma işi bitti ise artık çoçuk doğurmak düşünülmüyorsa annelere son doğumdan 24 ay sonrasında annelik estetiği önerilmektedir.

Böylelikle yapılan estetik operasyonlar kalıcı olacak ve anneler daha mutlu olacaktır.

Annelik estetiği neleri kapsar?

Annelik estetiği neleri kapsar sorusunu oldukça çok almaktayız. Aslında bunun vücudun hangi bölgelerini kapsadığı estetiği düşünen anneye bağlıdır. Öyle ki çok sağlıklı beslenme ve spor ile uğraşan 30 yaşına kadar doğum yapmamış ve hamileliği süresince de dikkatli beslenerek aşırı kilo almayan kadınlarla aşırı kilo alan kadınlara yapılacak estetik operasyon sayısı aynı değildir.

Bu yüzden bir anneye yapılan estetik sayısı meme dikleştirme veya karın germe gibi 2 işlem ile halledilebilirken bazı annelerde kol – basen liposuction, meme dikleştirme, meme ucu  düzeltme, gıdı estetiği, kalça küçültme işlemleri gibi onlarca estetiği kapsayabilmektedir.

Ama çoğu annelik estetiği kombinasyon olarak aynı anda yapılmaya çalışılır. Örneğin 4 bölge (karın-basen-kalça ve kollar) liposuction, meme dikleştirme ve düzeltme olarak planlanabilir böylelikle yapılan estetik operasyon hem maddi hemde manevi olarak kazançlı olacaktır.

annelik tüm vücut estetiği

Kombin estetiklerinin çoğu anneler için yapılmakta olup tek bir operasyona girerek çoklu sorunlardan kurutulmak mümkündür. İyileşme aynı zamanda olur ve özellikle çalışan anneler tek bir izin döneminde tüm estetik sorunlarından kurutulmuş olur. Anneliğin keyfini annelik estetiği ile katlamak mümkündür.

Sırf estetik kayıplar kaygısı ile anne olmak istememek yanlıştır. Real estetik olarak anneleri destekliyor. Aneler gününü kutluyoruz. Ayrıca saydığımız tüm estetik operasyonlarımız annelere özel annelik estetiği indirimide sadece real estetikte sizleri bekliyor.

Bebek emzirmek memelere zarar verir mi?

Kadınlardaki memelerin orijinal fonksiyonu yaşamın devamlılığını sağlamaktır. Kadın memeleri ile erkek memeleri arasındaki fark zaten süt üretebilmektir. Doğal olarak süt üretmesi ve emzirme memelere asla zarar vermez sadece bazı kadınlarda süt üretimine bağlı memeler çok fazla büyüyebilir emzirme dönemi bitincede süt üretimi kesileceği için sarkma olabilmektedir.

Yine emzirmeye bağlı olarak meme ucu çok gelişebilir bu yüzden emzirme dönemi sonrası meme dikleştirmekle ile birlikte meme ucu yeride düzeltilerek dik memelere ulaşmak mümkündür. Meme ucu düzeltmeleri ile meme dikleştirme diğer adıyla meme toparlama estetiği aynı operasyonda yapılabilmektedir.

Meme estetiği fiyatları için tıklayınız.

annelik sonrası meme estetiği

Vajina estetiği nedir, hangi durumlarda yapılmalıdır?

Normal doğum yapmak hem bebek sağlılığı hemde anne sağlığı için doğru olan doğum yöntemidir. Bu yüzden hem kadın doğum uzmanları hemde bizler normal doğum önermekteyiz. Ama bazı durumlarda normal doğumların sayısına, doğan bebek kilosunun yüksek olmasına bağla vajina genişlemesi görülebilmektedir.

Vajina genişlemesi aslında tek başına bir sorun teşkil etmemektedir. Fakat cinsel ilişki sırasında zevk almanın önüne geçebilmektedir. Çiftlerde bu ileride huzursuzluk ve memnuniyetsizlik yaratabilmektedir. Böyle durumlarda vajina estetiği yapılabilir ve vajina daraltma operasyonları yapılabilir. Vajina daraltma estetiği sırasında dış vajina dudakları (labia major) sarkmaları varsa bunlarda giderilebilmektedir. Zaten genelde labia majör ve labia minör ( vajina iç ve dış – büyü ve küçük kapaklarından rahatsız olanlar anne olmak istiyorsa annelik sonrasına bırakılması önerilmektedir.

Vajina estetiği fiyatları için tıklayınız.

doğum sonrası vajina daraltma

Böylelikle yapılacak olan vajina estetiği ile hem birden fazla rahatsız olunan durumdan kurtulmak mümkün ve tek bir operasyon maliyetine yakın bir tutarla maddi olarakta kazançlı olmak mümkündür.

Real estetik olarak annelerin yanında ve anneliği önermektedir. 2 çoçuğa kadar kadar %10 indirim, 3 ve üstü çoçuğu olan annelere %20 net indirim sunmaktayız.