Burun estetiği neden önemlidir?

Burun estetiğinin önemli oluşunun sebebi burunun tam yüzün ortasında ve yüzün şeklinin oluşmasına direkt olarak etkisi olması kaynaklıdır. Çok güzel yüz hatlarına sahip olan birisi bile sırf burun yüzünden görüntü olarak hoşnutsuzluk yaşamaktadır. Estetik bir yüz hatlarına sahip olmak kişinin özgüvenine direkt olarak katkıda bulunduğundan güzel ve ideal bir burun çok önemlidir.

Burun görev olarak en hayati organlarımızın başında gelir. Nefes almayı yani hayatımızın devamlılığı için çok önemlidir. Evet ağızdan da nefes alınabilir fakat doğru olan burundan nefes almaktır. Burunda bulunan deviasyon sadece görüntü bozukluğu değil aynı zamanda nefes alma problemleride çıkartmaktadır.

Burun estetiği sırasında burunda bulunan sorunların giderilmesi esas alınır. Bu sayede burun estetiği aslında estetik olduğa kadar hayati sorunların giderilmesinide sağlayacaktır.

Burun estetiği ameliyatını kim yapar?

Burun estetiği hem kulak burun boğaz uzmanları hemde plastik cerrahi uzmanları tarafından uygulanabilen bir tedavi şeklidir. Kulak burun boğaz uzmanı veya plastik cerrahi uzmanını seçmek tabiki burun estetiği düşünen ve yaptırmak isteyen kişilere bağlıdır. Real estetik olarak hastanemizde hem kulak burun boğaz (kbb) hemde estetik plastik cerrahi uzmanları tarafından burun estetiği yapılmaktadır.

Hatta günümüzde doldu ile yapılacak olan burun estetikleride mevcut olup medikal estetik doktorları da bu tarz pratik uygulamaları yapabilmektedir. Burun kemerli ise etrafı dolgu ile eşitlenebilecektir.

Burun ameliyatı zor mudur?

Burun ameliyatı yani estetiği aslında genel olarak en kolay estetik uyulamalardan biridir. Fakat kolay olması herkesin yapabileceği bir estetik ameliyatı olduğu anlamına da gelmemektedir. Burun fonksiyon olarak hayati önem taşıdığı için kesinlikle tecrübeli hekimler tarafından yapılması gereken bir estetik operasyondur.

Burunda oluşan ve estetik ameliyata bağlı olan sorunlar günümüzde hiçde az değildir. Üstelik başarısız geçen estetik operasyonlar sonrası ikinci bir ameliyat zorunlu hal alabilmektedir. Buda hem daha zor hemde daha maliyetli olabilmektedir. Bu yüzden burun estetiğinde uzman doktor seçimi çok önemlidir.

Burun estetiğinde doktor seçimi nasıl yapılmalı?

Burun estetiğinde kesinlikle doktor seçimi çok önemlidir. En azından kendi burun yapınıza yakın olan burunların ameliyatını yapmış doktor seçmek veya istediğiniz burun yapısına uygun estetik operasyonlar yapan doktorlar çok önemlidir. Burun yapı olarak herkeste aynı olsa bile aslında burunda diğer tüm oranlarımız gibi kişinin kendisine özel bir yapısının olduğu unutulmamalıdır.

Doğru ve istenilen burunlara yakın işlemler yapan doktoru bulmak ve seçmek burun estetiğinin kalitesini artıracaktır. Real estetik olarak burun estetiğinde en az 1000 üstü operasyon gerçekleştirmiş doktorlar ile birlikte hizmet vermekteyiz. Burun estetiği öncesi sonrası görselleri için bizlere ulaşabilir ve kendi burun analizini talep edebilirsiniz.

Burun estetiği neden en çok yapılan estetik ameliyatıdır?

Hem ülkemizde hemde dünyada burun estetiği e çok yapılan estetik operasyonların başında gelmektedir. Bunun en önemli sebebi burun yapısından hoşnut olunmamasıdır. Üstelik aynı günde yapılan ve ekonomik olarakta uygun olan burun estetiği sayesinde herkes sorunlu burunlardan kurtulabilmektedir.

Burun estetiği başarı oranıda çok yüksek olan estetik operasyonların başında gelmesinden dolayı yapılma oranına direkt olarak yüksek olmasını sağlamaktadır.