Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği, burun yüzümüzün tam ortasında oluşu ile her aynaya baktığımızda ilk dikkat çeken organlarımızın başında geldiği için küçük bir şekil bozukluğu ve nefes alma problemlerinde yapılan düzeltme ameliyatına burun estetiği denir. Burun yapısındaki görüntü rahatsızlıkları ve nefes alma problemleri bizi burun estetiğine yönlendirmektedir.

Ayrıca nefes almaya yaradığı ve hayati organlarımızdan olduğu için de burun içi nefes almayı engelleyen durumlarda da burun ameliyatları oldukça çok yapılmaktadır. Burun estetiği hem nefes alm hemde şekil bozuklukları var ise zaten önerilen estetik operasyonların başında gelmektedir.

Burun estetiği estetik ameliyatlar içinde en çok yapılan estetik türüdür. Burun estetiği iyi yapıldığında tekrarı gerekmeyen ömür boyu kalıcı bir estetik ameliyat türüdür.

Burun Estetiği Ne Kadar Sürer?

Burun estetiği 2-3 saat arasında süren bir estetik operasyondur. Estetik günü sabah hastaneye yatış yapılır ve ameliyat sonrası 1 gece hastanede kalış süresi olacak ve ertesi gün sabah kontroller yapılır ve taburcu olunmaktadır. Taburcu olunduktan sonraki ilk hafta burun içinde tamponlar bulunur ve bu tamponlar 1 hafta sonunda çıkarılır. Bu dönemde yüzde hafif şişlikler ve morluklar olabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatı 2-3 saat sürsede aslında tüm süreç önce 1. hafta tampon çıkarılması ve ardın ilk 1.ay sonunda tam iyileşme ile sonlanmaktadır.

burun estetiği süreçleri

 

Burun Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Burun estetiği öncesi ve sonrası bir çok konuda dikkat edilmesi gerekenleri bilme hem işlem öncesi hemde işlem sonrası için başarlı bilinci bir burun estetiği süreci sağlayacaktır. Sırasıya burun estetiği öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken konular şu şekildedir ;

  • Burun estetiği öncesi özellikle burundaki şikayetleri iyi belirlenmeli ve doktora iyi aktarılmalıdır,
  • Burun estetiği öncesi asla başka birinin burununa benzeyen yapıda bir burun estetiği seçilmemelidir,
  • Burun estetiği süreci iyi planlanmalı iyileşme olmadan işe başlanmamalı ve sürecin en az 1 hafta sürdüğü bilinmelidir,
  • Burun estetiği sonrası şişme ve morlukların oluşacağı bilinmeli,
  • Yüze yakışacak olan burun yapısı seçilmeli  ve profesyonel görüşe ( doktor görüşüne ) önem verilmelidir,
  • Ameliyat sonrası mümkün olduğunca istirahat halinde geçirilmeli ve bol sıvı gıda tüketilmelidir,
  • Burun estetiğinde önceliği varsa nefes alma problemlerinin giderimesine yönelik uygulanmasının sağlanmasına olanak vermelisiniz,

Burun estetiği basit gibi olsada önemli bir estetik operasyondur. Asla ideal burundan vaz geçilmemelidir. İdeal bir burun estetiği için sizde Real Estetik ile iletişime geçebilirsiniz. Real Estetik, burun estetiğinde uzaman bir estetik kliniği olamakla birlikte en ekonomik burun estetiği ameliyatını sunmaktadır.

Tüm burun estetiği operasyonlarımız A plus hastanede deneyimi ile Amerikan sağlık standartları JCİ ve Türk sağlık standartları İso standartlarında uygulanmaktadır.

Burun estetiği hakkında görüş öneri ve şikayetlerinizi bu yazımızın altına yazabilir daha fazla bilgi almak için bizlere ulaşabilir veya Burun estetiğinde SSS sayfamızı ziyaret ederek aklınızdaki diğer sorulara cevap bulabilirsiniz.