Burun ucu estetiği küçük bir cerrahi girişle çözümlenen basit bir estetik operasyon olup çoğu zaman ameliyatsızda uygulanabilir. Burun ucu estetiği hakkındaki tüm merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Genellikle burun kemik yapısında anatomik bozuklukların olmadığı, sadece burun ucunda çeşitli sebeplerden ötürü şekil bozukluklarının oluşması durumunda burun ucu estetiği yapılmaktadır. Burunda kemerli yapı olmayan, sadece burun ucu düşüklüğü ve burun ucu düşüklüğünden şikayetçi olan hastalar için burun ucu estetiği operasyonu gerçekleştirilir. 

Burun ucu estetiği sırasında burnun kemer yapısında sorun olmamasından dolayı burun kemiğine ve kıkırdağa müdahale edilmez. Sadece burun ucunda oluşan şekil bozuklukları için küçük çapta müdahaleler yapılır.

Burun ucu estetiği kimler için uygundur?

Burun ucu estetiği operasyonu küçük müdahaleler yapılarak gerçekleştirilir. Burun ucu estetiği psikolojik açıdan ve genel beden sağlığı konusunda bir problemi olmayan hastalar için uygun görülmektedir. Kemik gelişimini tamamlayan hastalar için uygun görülen bir ameliyattır. 16-18 yaş aralığında kemik gelişimini tamamlayan hastalar için uygun olarak görülür. Bu koşulların haricinde acil bir durum oluştuğunda da daha küçük yaş grubu için burun ucu estetiği yapılabilmektedir.

Burun ucu estetiği öncesi neler yapılır?

 • Operasyon öncesi hasta ile hekim arasında bir görüşme gerçekleştirilir. Hastanın mevcut şikayetleri ve operasyondan sonraki beklentileri hakkında bir sohbet gerçekleştirilir
 • Burun ucu estetiği ameliyatı öncesinde burnunuzun 8 farklı fotoğrafı çekilerek, ameliyat sonrası muhtemel görüntüsü yeni nesil programlar aracılığıyla bilgisayar üzerinden gösterilir.
 • Daha önceden opere edilmiş ameliyatlara ait önce ve sonrasına ait fotoğraflar gösterilir.
 • Operasyon kararı alınması durumunda size ve estetisyen hekim için uygun bir gün planlanır.

Burun ucu estetiğinin avantajları nelerdir?

Burun ucu estetiği yapıldığı takdirde hayatınıza yeni bir soluk getireceğinin bilincinde olmalısınız. İşte burun ucu estetiğinin size katacağı avantajlar 

 1. Kendinizde hiç olmadığı kadar bir güven hissedeceksiniz.

Burun ucu estetiği sonrasında yüz şeklinizin değişmesiyle birlikte, memnun kalmadığınız o eski görüntünüz artık istediğiniz bir şekle gelecek ve içinizden çok güçlü bir güven duygusu yeşerecek

 1. Artık daha rahat nefes alabileceksiniz.

Yaşadığınız çeşitli travmalardan kaynaklanan veya doğuştan burun ucu eğriliğinden kaynaklı sebeplerden ötürü zor nefes alış-verişiniz artık bitecek. Operasyon sonrası artık çok daha rahat nefes alarak hayatınızı devam ettirebileceksiniz.

 1. Sinüzit artık sizi rahatsız etmeyecek

Sinüslerin sürekli olarak iltihaplanmasından kaynaklanan sinüzit sizin için bir sorun olmaktan kalkacak. Özellikle vücudun baş bölgesinde göz çevresi ve burun kısmında ağrılara sebep olan sinüzit burun ucu ameliyatı sonrasında bu şikayetlerden kurtulma ihtimaliniz var.

 1. Uykularınız düzene girecek

Burun ucu yamukluğu veya düşmesi sonucu burun kanallarından geçen hava akımının kısıtlanmasından dolayı gece uykularında yaşadığınız sorunları artık yaşamayacaksınız. Burun ucu estetiği sayesinde şekil bozukluğuna uğrayan ve nefes almanızı zorlaştıran durumlar ortadan kalkacak ve rahat uyumamanız için hiçbir sebep kalmayacak.

Burun ucu estetiği sonrası iyileşme süreci nasıl olur?

 • Burun ucu estetiği ameliyatı sonrasında hasta aynı gün içerisinde taburcu edilir.
 • Burun ucu estetiği operasyonunun ardından geçen 2 gün sonrasında burun bantları ıslatılmadan ılık su ile duş alınabilir ve normal hayata dönülebilir.
 • Burun ucu estetiğinin yapılmasından 5 ila 7 gün sonrasında burun üzerindeki bantlar alınır.
 • Kişiden kişiye değişen burun yapısına göre hekimler tarafından uygun bir masaj türü nasıl yapılacağı hakkında bilgi verilir ve gösterilir.
 • Operasyonun üçüncü haftasından sonra burnunuzun yeni şeklinin farkına varır ve hayattan keyif almaya başlarsınız.
 • Burun ucu ameliyatı gerçekleştikten yaklaşık 6 ay sonra son şeklini alır ve hayatınızın geri kalanını yeni burnunuzla birlikte geçirirsiniz.