Dhi saç ekimi; normal saç ekiminde saç köklerinin yerleştirileceği kanalların açılmasının farklı bir teknikle yapılmasına olanak sağlayan tekniğe Dhi Saç Ekimi denir. Saç ekimlerinde sistem ve uygulama şu şekilde gerçekleşmektedir. Önce Fue yöntemi ile kökler alınır daha sonra bu köklerin yerleştirileceği kanallar açılır ve açılan kanallara saç kökleri yerleştirilir.

Dhi saç ekimindeki amaç Saç ekiminde Kanal açma işlemleri olmadan saç ekimi uygulanması ve bu sayede daha az darbe, daha hızlı iyileşme elde etmektir. Ama her ne kadar bu yöntem bu amaçla yapılmaya başlansa bile önceleri onlarca olumsuz tecrübeler gerçekleşmiş hatta bir dönem ortadan kalmıştı ki güncellenen Dhi yöntemi ile son formuna ulaşmış durumdadır.

Dhi saç ekimlerinde Fue yöntemi ile kökler alındıktan sonra kanal açma işlemi yapılmadan direkt olarak saç kökleri cilde yerleştirilir. Kanallar olmadan saç ekimi nasıl mı yapılıyor yada bu yöntem daha mı iyi gibi sorular aklınıza geliyor olabilir. Hepsini bu yazımızda detaylıca tek tek açıklama çalışalım.

Saç ekiminde önemli olan doğru tekniğin doğru saç dökülme tipine göre uygulanmasıdır. Bu sayede saç ekim sonuçları daha iyi olacağı kesidir. Dhi saç ekimi herkese ve her saç dökülmesi tipinde uygulanmaz ve uygulanmamalıdır.

Dhi Saç Ekimi Hangi Durumlarda Yapılmalı?

Dhi saç ekimi saç sıklaştırma talep edilmesi durumunda yapılmadır. Çünkü bu sayede traşsız dhi yöntemli saç ekimi mümkündür. Bölgesel olarak bir bölgede küçük bir dökülme var ise dhi yöntem ile saç ekimi yapılmalıdır. Ön şakak bölgesi saç ekimlerinde DHİ yöntem tercih edilebilir.

Ama komple kel olan birinin DHİ teknikle saç ektirmesine gerek yoktur. Dhi hem çok uzun işlem süreleri hemde çok daha zordur. Hatta bazı saç ekim merkezleri komple kelliği olan kişilere dhi saç ekimi yapmakta ısrar etmekte ve bunun sonucunda da bir seansı 2 farklı günde tamamlayabilmektedirler. Bu yüzden dhi yöntemi hangi durumda yapılmalı bunu iyi araştırmak ve saç dökülme tipinize uygun olan tekniği saç ekim merkezinin seçmesini sağlamak daha doğru olabilir.

Dhi saç ekimin en büyük avantajı ise yoğun bir saç ekimine olanak sağlamasıdır ki bu durumda da donör bölgenin çok çok iyi olması gerekmektedir. Donör bölge yetersiz ise saç ekim tekniği ne olursa olsun asla yoğun bir ekim olmayacaktır.