Dhi saç ekiminde, klasik saç ekimlerinde var olan saç köklerinin yerleştirileceği kanalların açılmadan saç ekimi yapılmasına olanak sağlayan yeni yönteme Dhi Saç Ekimi denir. Saç ekimlerinde sistem ve uygulama şu şekilde gerçekleşmektedir. Önce Fue yöntemi ile kökler alınır daha sonra bu köklerin yerleştirileceği kanallar açılır ve açılan kanallara saç kökleri yerleştirilir.

Dhi saç ekimindeki amaç ve bu yöntemin çıkış süreci ise şöyle tabir edilebilir. Saç ekiminde Kanal açma işlemleri olmadan saç ekimi uygulanması ve bu sayede daha az darbe, daha hızlı iyileşme elde etmektir. Ama her ne kadar bu yöntem bu amaçla yapılmaya başlansa bile önceleri onlarca olumsuz tecrübeler gerçekleşmiş hatta bir dönem ortadan kalmıştı ki güncellenen Dhi yöntemi ile son formuna ulaşmış durumdadır.

Dhi saç ekimlerinde Fue yöntemi ile kökler alındıktan sonra kanal açma işlemi yapılmadan direkt olarak saç kökleri cilde yerleştirilir.Kanallar olmadan saç ekimi nasıl mı yapılıyor yada bu yöntem daha mı iyi gibi sorular aklınıza geliyor olabilir. Hepsini bu yazımızda detaylıca tek tek açıklama çalışalım.

Önelikle saç ekiminde kök alımı yani greftler sadece fue yöntemi ile alınabilir bunun bir alternatifi günümüzde maalesef mümkün değildir. Fue nedir, fue işleminin tarihi ve Fue yöntemine dair tüm sorularınıza da Fue nedir yazımızdan ulaşabilirsiniz.