En iyi saç ekim yöntemi hangisi: Saç ekimi yıllardır yapılan bir uygulamadır ve şuan ki dönemde en iyi hali ile yapılmakta ve sonuçları hemen hemen herkesi memnun etmektedir. Saç ekiminde kök alımı için tüm saç ekim merkezlerinin kullandığı ortak yöntem tabiki FUE yöntemidir. Fakat saç ekim yöntemi birden fazladır. Tüm saç ekim merkezleri farklı yöntem için en iyi yöntem bu dese bile klinik olarak onaylı en iyi saç ekim yöntemi safir Fue yöntemi ile yapılan saç ekimidir.

Safir maddesi nedir neden elde edilir gibi sorularınız var ise lütfen tıklayınız. Safir genel olarak doğal mineraldir ve çok değerli bir maden taşıdır. Doğal olduğu için cilde en az zararı safir madeninden elde edilen kanal açma aletleri vermektedir. Bu yüzden daha hızlı iyileşme ve en az enfeksiyon riski saç ekim teknikleri arasında safir fue ile yapılan saç ekimlerinde gözlemlenmektedir.

Safir Fue yöntemi neden en iyi saç ekim yöntemidir?

 • Safir fue yöntemi ile yapılan saç ekimleri sırasında kanama çok az olmaktadır. Buda kan kaybına bağlı gelişen huzursuzluk ve anksiyetenin önüne geçmektedir. Daha az kanama olduğu için saç ekimi sırasında saç dokusu daha az zarar görür ve canlılığını yitirmez. Böylelikle en iyi yöntem olduğunu ispatlamış olur ama bununla da kalmaz.
 • Safir Fue yöntemi ile yapılan saç ekimlerinde en enfeksiyon riski yok denilecek kadar azdır. Böylelikle saç ekim sonrası enfekte olan bir saç ekim bölgesi ile karşılaşılmaz.
 • Saç ekim için en iyi yöntem safir fue diyoruz çünkü dhi veye klasik yöntemlerde olduğu gibi metal bir alet olmadığı için yara iyileşme hızı diğer iki yönteme göre çok daha hızlıdır. Böyelikle saç ekim sonrası sosyal yaşantıya daha hızlı dönmek mümkündür.
 • Safir fue cihazlarının keskinliğide dhi ve klasik saç ekimlerinde kullanılan metalden çok daha keskin olduğu için cilde çok az tahriş yapar, daha az ağrı olmasını sağlar.
 • Saç ekim sırasında istelen yoğunlukta saç ekimine olanak sağladığı için safir fue yönteminin diğer başka bir avantajıdır.
 • En iyi saç ekim için her zaman ağrısız saç ekim yöntemini önermekteyiz. Ağrısız saç ekim yöntemi avantajları hakkında daha fazla bilgi almak için 👉 tıklayınız. Ağrısız olarak yapılan safir fue saç ekimi real estetik olarak önceliğimiz ve tavsiyemizdir.

Saç ekim sonuçlarına ekim yöntemlerinin katkısı var mı?

Saç ekimlerinde önemli olan aslında yöntemden çok nakil edilecek saç köklerinin kaliteli olması ve saç ekim işlemini yapan uzman bir ekibin olması çok daha önemlidir. Çünkü nakil edilecek saç kökleri kaliteli değil ise nakil edildiğinde de sonuçlar istinilen gibi olmayabilir. Bu yüzden saç ekimlerinde nakil edilecek saçlar kaliteli değil ise hiç bir saç ekim yöntemi saç ekim sonuçlarına katkı sağlayamayacaktır.

Yine diğer önemli bir konuda saç ekimini yapan uzman ve tecrübeli bir ekibin olmasıdır. Saç ekimlerininde her işlem farklılıklar gösterebilir. İnsanların yapıları farklı olduğu için saç yapılarında da farklılıklar mevcuttur. Dokuların yapıları farklıdır. Eğer nakil edilecek kökler iyi analiz edilmez ise donör bölgeden saçları almak hiçte kolay olmayabilir. Kırık, zarar görmüş ve eksik alınan saç kökleri nakil edildiği bölgede sonuç vermeyebilir. Buda saç ekimlerinin hangi yöntemle ekimi yapılırsa yapılsın sonucun iyi olmayacağı anlamına gelir.

Kısacası toparlamak gerekirse asla tek başına saç ekim sonuçlarına ekim yöntemlerinin katkısı vardır diyemeyiz. Ama iyi ve tecrübeli uzman ekip, sağlıklı ve güçlü saç donör bölgesi olanlar safir Fue yöntemi ile saç nakil işleminde sonuçlar tahmin edilenden daha iyi olacaktır.

En iyi saç ekim sonuçları nasıl elde edilir?

Saç ekiminde en iyi sonuçlar her zaman dikkatli olunmakla mümkündür. Saç ekim yapılma amacı tabiki sağlıklı saçlara kavuşmaktır. Sağlıklı, uzayan ve yoğun görünen saçlar için saç ekim sonrası dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 • Doğru ve tecrübeli bir saç ekim merkezi seçmek,
 • Uzaman bir saç ekim ekibi tarafından saç naklinin gerçekleştirilmesini sağlamak,
 • Saç ekim sonrası talimatlara uymak, 
 • Saç nakli sonrası en az 2-3 kez prp yaptırmak,
 • Saç vitaminleri ve doğal şampuanlar kullanmak,
 • Talimatlara uygun olmayan tüm davranış biçimlerinden uzak olmak,
 • İlk bir yıl sürekli saç ekim merkezi ile iletişimde kalmak gerekir,

Yukarıdaki önerilerimiz ile saç ekim sonuçları çok daha iyi olacaktır. Saç ekim sonrası hakkında daha fazla bilgi ve en iyi saç ekim yöntemi hakkında daha fazla sorunuz var ise bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Safir fue saç ekim hakkında dış kaynaklar

 • https://www.esteworld.com.tr/safir-fue-sac-ekimi
 • https://www.medhairclinic.com/safir-sac-ekimi/
 • https://drserkanaygin.com/tr/sac-ekimi/safir-fue-sac-ekimi
 • Safir fue saç ekimi