Estetik demek güzellik demektir. Estetik kıyaslanma durumudur. Estetik demek için bir kıyaslama gerekir ve kıyaslandığı duruma göre daha güzel olana estetik denir. Estetik kelimesi sadece insan için değil canlı cansız tüm varlıklar için kullanılan genel bir tabirdir. Fakat Real Estetik, insan estetiği ile ilgilenen özel bir estetik merkezidir.

Estetik canlı veya cansız varlıkların kendi türündekilere göre kıyaslandığında eşsiz, kusursuz, mükemmel olandır. Estetik demek kusuru olmayandır.

Hepimiz İçin Estetik

İnsanlar var oluşundan itibaren güzelliğe ve dış görünüşe önem vermiştir. Doğada bazı canlı ve cansız varlıklar çok estetik bir görünüşe sahip olabilirler aynı şekilde şanslı doğan insanlarda estetik hatlara ve görünüşe sahip olabilirken bazı insanlar da ise belirli bölgelerinde uyumsuzluklar gözlenebilmektedir. İnsanda estetik uygulamalar günümüzde geçmişe oranla hem kolay hemde ekonomiktir.

En basit örneği ise kusursuz bir vücuda sahip olan bir insan sadece burnundaki küçük bir eğrilik veya şekil bozukluğu yüzünden kendini mutsuz hissedebilir yüzündeki bu küçük ayrıntıdan rahatsız olabilmektedir. Aynı şekilde saç dökülmesinden, diş çürüğünden ve vücut hatlarının görünen veya görünmeyen kısımlarından rahatsızlık duyabilir kendini kıyaslayacağı insanlara göre biçimsiz bulabilir.

Tamda bu sorunu düzeltmek için var olan estetik plastik cerrahi bölümü sayesinde kıyaslama yaptığı veya huzursuz olduğu organı için küçük bir cerrahi girişimle tam anlamıyla estetik bir yapıya kavuşmak günümüzde mümkün ve kolaydır.

Estetik Çeşitleri Nelerdir?

Estetik uygulamar günümüzde 3 ana başlıkta yer almakta ve alt başlıklar halinde devam etmektedir. Genel olarak estetik çeşitleri şu şekildedir;

Bu 3 ana başlıktaki estetik operasyon çeşitleri kendi içerisinde de farklı isimler ile uygulandığı alan göre çeşitilikler gösterebilmektedir. Günümüzde dış görünüş olarak ilk dikkat çeken ve en çok uygulanan estetik operasyonlar ise şu şekilde sıralanmaktadır ;

  • Burun Estetiği,
  • Saç Ekimi,
  • Diş Estetiği,

Bu 3 estetik türü karşımızdaki insanların direkt olarak baktığı ve gördüğü vücut hatlarımızdır. Bu yüzden en çok tercih edilen estetik çeşitlerinde ilk sırada yer almaktadırlar. Üstelik ülkemizden en ekonomik estetik operasyonlarda yine bu 3 estetik operasyonlardır. Ülkemizde burun estetiği, saç ekimi ve diş estetiği uygun fiyatlarla yapılıyor olmasından dolayı dünya üzerinden yaklaşık 120 ülkenin tercihi Türkiye olmaktadır.

Neden Real Estetik?

Estetik denilince neden Real Estetik seçilmesi sorusunu öncelikle cevaplamak isteriz. Real Estetik, ilk ve tek öncelikli hedefimiz asla zarar vermemektir. Zarar vermeden yapılan her estetik doğal ve güzel sonuçlanacaktır. Abartıdan uzak ve doğal görünüme en yakın yapılan estetik operasyonları kalıcı mutululuk vereceğinden dolayı tercihimizi bu şekilde kullanmaktayız.

Medyada hepimizin şahit olduğu ve üzücü sonlarla biten estetik operasyonlarını hatırlatmak isteriz. Biliyorsunuz ki şu ünlüye benzemek için 5 estetik operasyon geçiren kişi şu anda şu durumda ( kötü durumda ) ve yardım bekliyor… gibi üzücü olayları yüzlerce kez medyadan dinledik ve bu tür üzücü olayların olmaması için öncelikle doğru ve etik estetikten şaşmamak gereklidir. Real Estetik olarak sadece doğru ve etik estetiği uygulamak ve önermekteyiz.

Etik ve doğru estetiğin merkezi Real Estetik ve işte bu yüzden sizlerde gönül rahatlığıyla bizleri tercih edebilirsiniz.