Göğüs küçültme estetiği nedir; meme büyüklüğüne, meme sarklamlarına, meme boyutlarının eşit olmayışına bağlı olarak psikolojik ve fiziksel olarak sorun yaşayan 18 yaş üstü tüm kadınlara yapılabilen cerrahi girişim ile memelerin istenilen ve olması gereken ideal boyutuna ulaşması için yapılan estetik cerrahi operasyona meme küçültme estetiği denir.

Göğüs küçültme estetiği, son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen ve kadınların sosyal yaşamda özellikle tercih ettiği rahat ve fonksiyonel bir operasyondur. ğüs küçültme ameliyatı, çok kolay olmasının yanı sıra ameliyat sonrasında da hastanın herhangi bir ağrı ya da sızı gerçekleştirmez. Meme küçültme operasyonu, çoğunlukla büyük göğüslü kadınların, meme boyutlarında şekilsizlik bulunan ve sarkmaya maruz kalan kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Meme küçültme operasyonunda, süt bezeleri genelde bir zarar verilmez. Yani, gönül rahatlığıyla meme küçültme estetiği yaptırabilir ve çoçuk yapma planı varsa bu konuda bir çekingenlik olmasına gerek yoktur.

Göğüs küçültme estetiğini kimler yaptırabilir? 

Meme küçültme operasyonu sadece meme büyüklüğü yada memelerin şekil bozuklukları olan kişiler tarafından yaptırılmaz. Hormonsal açıdan bir hastalığı olan kişiler tarafından da yaptırılabilir. “Meme küçültme estetiğini kimler yaptırabilir?” sorusunun cevabı ise şöyle: 

 • 18 yaş üstü tüm kadınlara uygulanır,
 • Memelerinin boyutundan memnun olmayanlara,
 • Sırt ve boyun ağrıları yaşıyorsanız, 
 • Terlemeye bağlı olarak meme altındaki bölgede pişik ve tahriş olaylarını yaşıyorsanız, 
 • Memeler sarkmış ve ağırlaşmışsa, 
 • Bir göğsünüz diğer göğsünüzden daha büyükse, 
 • Göğüs iriliğinizi beğenmiyorsanız ve göğsünüzü küçültmek istiyorsanız,
 • Çoklu doğumlar sonrası emzirmeye bağlı meme sarkması maruz kalındıysa,

Meme küçültme operasyonlarından yaptırarak tüm bu olumsuzluklardan kurtulabilirsiniz. 

meme esteiği

göğüs estetiği

Göğüs küçültme operasyonu sırasında neler yapılır?

Hastaya, genel anestezi yöntemiyle ağrısız şekilde bu estetik operasyon yapılır. Estetik ameliyatı yaklaşık olarak 2 ile 4 saat arasında sürmektedir. Göğüs küçültme estetiğinde kesinlikle meme dokusuna veya süt bezlerine bir zarar verilmez. Meme küçültme operasyonunda, sadece meme başının altında bulunan fazlalık doku alınır.

Böylelikle, hem daha estetik bir görüntü yakalamış olursunuz hem de fazlalıklarınızdan kurtulmuş olursunuz. Üstelik sarkmalara bağlı yapıldı ise bu işlem aynı zaman da meme dikleştirmenin sağlanacağı için sizi gençliğinize geri götürecek bir estetik operasyondur.

Meme küçültme operasyonu sonrasında neler yapılmalı?

Meme küçültme ameliyatından sonra hastaya özel yapılmış bir sutyen verilir ve hastanın bu sutyeni 3 hafta boyunca takması önerilir. Ameliyat sonrasında çok minimal düzeyde hafif ağrılar olabilmektedir. Lakin, bu ağrılar ameliyat sonrası ilk 2 gün içerisinde tamamen kaybolur.

Ameliyat sonrasında normal yaşantınıza dönebilmeniz 3 ile 4 gün arasında değişmektedir. Duruma göre meme bölgenizde kan toplanmaması için diren yardımı kullanılabilir. Ameliyat sonrasında meme bölgenizde hissizlik meydana gelebilir. Ancak, bu hissizlik maksimum 10 ile 15 gün arasında tamamen bitmektedir.

Operasyon sonrasında ağır sporlar yapmamanız önerilir. Aksi takdirde dikişleriniz bu ağır sporlardan dolayı atabilir. Ayrıca operasyon sonucunda duruma göre hemen taburcu da edilebilirsiniz ya da duruma göre hastanede 1gün istirahat etmeniz de gerekebilir. 

göğüs küçültme estetiği sonuç

meme küçültme estetiği sonuçları

Göğüs küçültme estetiğinin avantajları nelerdir? 

Meme küçültme operasyonundan sonra hayat standardınız kesinlikle artacaktır. Operasyondan sonra karşılaşacağınız bazı avantajları şunlardır: 

 • Vücut ölçülerinize uygun memelere sahip olursunuz, 
 • Büyük memelerden dolayı yaşanan sırt, omuz ve boyun ağrıları ortadan kalkar,
 • Fiziksel olarak rahatlarsınız ve hareket kabiliyetiniz artar, 
 • Elbise giyerken zorlanmaz ve istediğiniz kıyafeti rahatlıkla giyebilirsiniz,
 • Sosyal hayatta kesinlikle rahatlayacak kendinizi pozitif hissedersiniz,
 • Spor yaparken zorluk yaşamayacaksınız,
 • Büyük memelerden dolayı yaşanan sutyen acısını yaşamazsınız, 
 • Dik ve dolgun memelere sahip olursunuz,

Göründüğü gibi meme küçültme estetiği yaptırmanın bunlar gibi avantajları mevcuttur.

Meme küçültme estetiğinin dezavantajları nelerdir? 

Meme küçültme operasyonundan sonra yaşayacağınız avantajlar yanında yaşayabileceğiniz dezavantajlar da olabilir. Bu dezavantajları bütün hastalar yaşamaz. Bu dezavantajları yaşamanız çok küçük bir ihtimaldir. Operasyondan sonra karşılaşabileceğiniz dezavantajlardan bazıları şunlardır: 

 • Operasyon sonrasında dikiş bölgelerinde kanama görülebilir, 
 • Meme bölgesinde kızarıklık ya da şişlik oluşabilir, 
 • Meme dokunuzda kan birikmesi meydana gelebilir, 
 • Dikişlerinizde sarı akıntı meydana gelebilir, 
 • Dikişleriniz geç iyileşebilir, bu durum yeterli müdahalelerle minimuma indirilebilir, 
göğüs küçültme estetiği nasıl yapılır

meme küçültme estetiği yapılışı

Göründüğü gibi yaşayacağınız avantajların yanında yaşayabilme ihtimalinizin bulunduğu dezavantajlar da mevcut. Bu dezavantajları yaşamanız çok küçük bir ihtimaldir. Ancak, tabii ki dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. 

Meme estetiğinde en uygun fiyatlara bu estetik operasyonunu Real Estetik ayrıcalığı ile yaptırabilir ömür boyu keyfini sürebilirsiniz. Meme küçültme estetiği fiyatları için 👉 tıklayınız.