Meme Küçültme estetiği nedir ve hangi durumlarda yapılır; Göğüslerin büyüklüğü bazı durumlarda iyi bazı durumlarda ise gerçekten çok kötü bir durumdur. Meme küçültme estetiği kötü durumları düzeltmek için yapılan memeye yeniden boyut kazandırmanın yanında meme şeklinde de düzenleme yapılmasına olanak sağlandığı için oldukça çok tercih edilen bir estetik türüdür.

Meme küçültme estetiği ameliyatı çoğu zaman geç yaşlarda yapılır ve bu büyük bir hatadır aslında memelerde ki büyüme genelde daha küçük yaşlarda olduğu için geç kalındığında bazı kalıcı problemlere yol açabilmektedir.

Meme – Göğüs Küçültme Ameliyatı Neden Yapılmalı?

Meme küçültmesi aslında estetik olduğu kadar çoğu zaman ihtiyaçtan yapılan bir estetik ameliyattır. Çünkü gereğinden büyük göğüslerin özellikle küçük yaşlarda olan göğüslerin normalden daha fazla büyük olması oldukça çok probleminde kaynağıdır. Meme küçültme ameliyatının yapılma nedenlerini sırasıyla şu şekilde saymak mümkündür ;

  • Bel, Boyun ve Sırt ağrısına sebebiyet veriyorsa,
  • Toplum içinde rahatsızlık hissettirecek kadar ön plana çıkıyorsa,
  • Normalden büyüklüğüne bağlı olarak sarkma ve şekil bozukluğu oluşturuyorsa,
  • İki meme arasında büyüklük ve orantı farkı varsa,
  • Çoklu bebek doğumları sonrası süt bezelerinin gelişmesi ve emzirmeye bağlı şekil kayıplarında,
  • Sarkmaya bağlı meme altında koku ve mantar oluşturuyorsa, 
  • Özgüven eksikliği oluşturuyorsa,
  • Kıyafet seçiminde problem yaratıyorsa,
  • Halka açık alanlardaki Spor, yüzme veya değişik aktivitelere katılmanızı engelliyorsa,
  • Sadece Estetik amaçlıda meme küçültme estetiği yaptırmakta tabiki mümkündür.

Meme küçültme ameliyatı sonrası yaşam kalitesi artmakla birlikte psikolojik olarakta pozitif anlamda oldukça katkısı olduğu bilimesel olarak kanıtlanmıştır.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Yaşam

Meme küçültme estetiği sonrası ve erken yaşta yaptıralan yani henüz bebek dünya ya getirmemiş ileride bebek dünyaya getirmek isteyenlerin ilk sorusu bebek olduğunda emzirme ile ilgilidir. Genelde meme küçültme estetiğinde olumsuzlukların olmaması için işlem sonrası ve gelecek beklentileri hakkında doktor bilgilendirilmelidir. Meme küçültme estetiği bazen süt oluşturan bezelere kısmi de olsada zarar verebilmektedir. Genel olarak kalıcı ve uzun süreli bir yan etkisi yoktur. Fakat yinede bunu baştan bilmek işlem sonrası olabileceklerden haberdar olmak önemlidir.

Meme küçültme estetiğinde meme ucu da işlem görecekse kısaca büyük bir alana meme küçültme estetiği yapılacaksa ve meme ucu yer değiştirecekse bunu doktorunuz öncesinde size söyleyecektir. Genelde meme ucununda yer değişimi yapılacak kadar büyük bir estetik operasyon geçirilirse ileride kısmi olarak süt üretimi ve emzirme problemi görülebilmektedir. Fakat bu problem genelde çok nadir olarak tespit edilmiştir.

Meme Küçültme ameliyatı olanların ortak ve en önemli görüşü yeni bir hayat tarifi etmekteleridir. Uzun yıllar bedene yapılan yükten kurutulmanın verdiği konfor ile giyimden günlük yaşantıya kadar her alanda konfor ve rahatlık bedene yeni bir benlik katmaktadır.

Meme Küçültme Estetiğinde Hastanede Kalış Süresi ve İyileşme Süresi

Meme küçültme estetiği aynı günde yapılan tek seanslık bir ameliyattır. Estetik Ameliyatı sonrası genelde 1 ve bazen 2 gün hastanede yatış yapmak gerekebilir. Operasyon sonrası memede ameliyata bağlı sıvı birikmeleri drenler vasıtasıyla yavaş yavaş alınır. Taburculukta ve sonrasında ki 2 hafta sporcu sütyeni giyilmelidir.

Yine ameliyatın durumuna göre 1. ve 2. haftalarda kontroller olur 2.haftanın sonunda dikişler alınır. Ayrıca tam iyileşme sonrası dikiş izlerinin giderilmesine yönelike tedaviler uygulanabilir. Her göğüs küçültme estetiğinin kişiden kişiye iyileşme sürelerinde farklılık görülsede yine de en fazla 2 hafta içinde tüm hastaların iyileştiği tespit edilmiştir.

Meme Küçültme ve diğer meme estetiği hakkındaki sorularınızı bizlere iletebilir, veya meme estetiğinde sss sayfamızdan da ilgili konulardaki sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Güncel estetik fiyatları için tıklayınız.

Meme Küçültme estetiği ameliyatlarımızı a plus hastenede Jci standartlarında ve sağlık bakanlığı onaylı hastanemizde yapmaktayız. Meme küçültme estetiğinde adres Real Estetik…