Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı artık çok kolay şekilde yapılan basit estetik ameliyatlarımdan bir tanesidir. Penis büyütmek ve kalınlaştırma için tek bir ameliyat yeterli olmaktadır. Tebi ikiside aynı anda yapılmak zorunda diye bir zorunlulukta yoktur. İhtiyaca göre penis kalınlaştırma ihtiyaca göre penis büyütme tek tek de yapılabilmektedir. Penis estetiği ile ilgili tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Penis nedir?

Erkeklik üreme organına penis denir. Penis birden çok isimle anılabilir. İnsan penisi hakkında detaylı bilgiler için Wikipedia web sitesinde ilgili sayfasına bakabilirsiniz.

İnsan penisi, erkek bireylerde, görünür kısımda yer alan eşey ve üreme organı yapısıdır. Penis kelimesi Latincede “kuyruk” anlamına gelmektedir.

İdrar ve üreme salgısı kanalıyla, bunun çevresini saran süngerimsi bir yapıda kan damarlarınca zengin bir üreme organıdır. Penisin ucunda yer alan açıklıktan hem idrar hem de meni ayrı zamanlarda dışarıya atılır. Penis uyarıldığında damarların kanla dolmasıyla büyür ve sertleşir. Buna sertleşme(ereksiyon) denir. Sertleşen penis içindeki meninin dışarı atılmasına boşalma (ejakülasyon) denir.

Normal penis boyutları ne kadardır?

Penis boyutları aslında ülkelere, yaşam biçimlerine, ırklara göre değişse bile tıbbı olarak kabul gördüğü ideal penis boyutu şu şeklidedir.

  • Normal penis boyutu: 10cm – 13cm arasındadır,
  • Büyük penis boyutu: 13cm – 16cm arasındadır,
  • Anormal büyüklükteki penis boyutu: 17cm ve üstünden olanlardır,
  • Anormal küçüklükteki penis boyutu ise 8cm altında olan penislerdir,

Yukarıda 👆 penis boyutlarının tıbbı olarak tanımlanan boyutlarını sizler ile paylaştık. Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı normal penis boyutunda olan kişilere uygulanabilir ve büyük penis boyutlarına ulaşması sağlanabilir.

Penis büyütme ameliyatı nasıl yapılır?

Penis büyütme ameliyatı 2-3 saat süren bir estetik operasyondur. Birden fazla yöntemle penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı yapılabilmektedir. En çok kullanılan ve en faydalı sonuçlar tabiki kök hücre yöntemi ile olmaktadır. Bu yöntem kesin sonuçları olan penis büyütme estetiğidir. Bu yüzden en popüler penis büyütme tekniği kök hücre tedavisidir.

Bunun dışında cerrahi yöntemler ile penisin iç kısımlarımda bulunan kaslara bazı müdahaleler yapılır ve biraz serbestleştirilir. Serbestleşen penis çok daha dolgun ve büyük olmaktadır. Bu yöntemde çokça tercih edilen penis büyütme ve kalınlaştırma yöntemidir.

Bu iki yöntem dışında diğer bir yöntemde penis protezi yöntemidir. Bu yöntem anormal küçüklükteki penis boyutuna sahip olan kişilere uygulanması daha iyi olmaktadır.

Bunların dışında penis boyutundan memnun olan ama kalınlığından memnun olamayan erkelere de penisi kalınlaştırmak için penis çevresine yağ enjeksiyonu yapılabilmektedir. Bu yöntem 3 ay arayla tekrarlanabilir ve kalıcı sonuçlara ulaşılabilir.

Penis kalınlaştırmak için diğer uygulama yöntemide penis çevresine dolgu protez uygulamaktır. Bu sayede penis sürekli kalınlığını korumaktadır.

Penis büyütme estetiği fiyatları

Penis büyütme estetiği yukarıda saydığımız yöntemlere göre değişim göstermekte olup genel olarak penis büyütme estetik fiyatları ortalaması şu şekildedir.

  • Kök hücre tedavisi ile penis büyütme: 5 bin tl – 10 bin tl arasındadır,
  • Cerrahi yöntem ile penis büyütme: 6 bin tl – 12 bin tl arasındadır,
  • Protez yöntemi ile penis büyütme: 7 bin tl – 14 bin tl arasındadır,
  • Yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma 5 bin tl – 8 bin tl arasındadır,
  • Dolgu protezleri ile penis kalınlaştırma 6 bin tl – 10 bin tl arasındadır,