Saç ekimi hakkında merak edilen soruların cevapları; saç ekimi hakında herkesin en çok merak ettiği ve en çok sorduğu soruları ve cevaplarını sizler için derledik. Bu soru ve cevaplardan sonra muhtemelen saç ekimine daha kolay karar verebileceksiniz.

İşte saç ekimi hakkında merak edilenler;

–  Saç ekimi nedir ?

Saç ekimi bölgesel, kısmi veya tam kellik sorunu olan erkek ve kadınların tekrar eski saçlarına kavuşmasına olanak sağlayan estetik bir operasyondur. Saç ekiminde ekim yanlız kişinin kendi kıl kökleri ile olabilmektedir. Bu yüzden ekim yapılacak olan bireylerin ekim alanına yeterli gelecek düzeyde kıl köklerini alabileceğimiz donör alana sahip olmaları gerekmektedir.

Saç ekiminde öncelikle donör alan olarak iki kulak yanından başlayarak kafa arkasındaki tüm saç kökleri kullanılabilir. Bu alandaki kökler yetersiz ise alternatif olarak sakal kıllarından ve göğüs kıllarından faydalanabilmekteyiz. Saç ekiminde kullanılacak olan köklere greft adını vermekteyiz. Ortalama bir saç ekiminde minimum 3000 grefte ihtiyaç varıdr.

Öncleikle işeleme kan testleri yapılarak başlanır. Ardından kişiye özel saç çizgisi belirlerlenir. Saç çizgisinin onayı saç ekim yapılacak bireylerden alınır. Onayın ardından lokal anestezi ile kafa bölgesi uyuşturulur ve ağrı hissedilmemesi sağlanır. Fue yöntemi ile greftler donör alandan saç kökü hücrelerine zarar gelmeden alınır. Alınan tüm greftler saç hücrelerinin ölümü gerçekleşmemesi adına özel solüsyonda soğutularak ve sayılarak beklemeye alınır.

Ekim için planlanan greft sayısına gelindiğinde kök alım işlemi tamamlanır. Ve ardından bu greftlerin yerleştirileceği yuvalar açılır. Bu yuvalara saç kökü kanalları denilmektedir. Bu kanal açma işlemi çok önemlidir. Bireylerin saç çıkış yönü, saç sıklığı ve saç ekim kalitesi bu sırada belirlenir.

Ekilecek greft sayısına uygun sayıda kanalların açılması ile bu işlemde sonlandırılır. Bu aşamadan sonra saç ekim misafirimiz için mola verilir ve mola sonrası ekim işlemine geçilererek hılzı bir şekilde saç ekimi tamamlanır. Saç ekimi genel olarak bu şekilde tamamlanmış olur. Bunun ardından 3. Gün kontrol için misaifirlerimiz tekrar kliniğimize gelerek son kontrollerini yaptırmaktadırlar.

– Saç ekimi ne kadar sürer?

Saç ekimi genel olarak ekim yapılacak olan greft sayısına ve saç ekim uzmanlarının tecrübesine göre kişiden kişiye değişebilmekle beraber ortalama olarak 6-8 saat arasında sürmektedir.

Zaten 8 saatten daha fazla süren saç ekimlerinde bekleme sırasında ekim yapılack saç hücreleri ölümü gerçekleşebilir ve ekim yapılsada saçlar çıkmayabilir. Bu yüzden saç ekiminde ki süre çok önemlidir.

Tecrübelerimize dayanarak 8 saatten fazla süren bir saç ekimine başarısız bir saç ekim diyebiliriz.

– Saç ekimiden kullanılan teknik veya teknikler varmıdır? Veya en iyi teknik bizce hangisidir?

Saç ekiminde kullanılan 3 ana teknik vardır.

Bunlardan;

1. Kalsik saç ekimi bu saç ekim yöntemini tüm saç ekim merkezleri kullanmakta ve sonuçları garantili bir saç ekim yöntemidir. Maliyet olarakta ekonomiktir.

2. Saç ekim yöntemi safir fue saç ekimidir. Safir fue saç ekiminde kullanılan tüm aletler özeldir ve safir elementinden elde edilmiştir. Bu sayede saç ekimi sırasında daha az kanama olur. Daha hzılı iyileşme gerçekleşir. Real hair center olarak genelde safir fue saç ekim yöntemini kullanmaktayız.

3. Yöntem ise dhi saç ekim yöntemidir. Bu yöntem aslında saç sıklaştırma, kaş ekimleri ve sakal sıklaştırma gibi genelde seyreklikten şikayetçi olan kişilere uygulanır. Bu yöntemi tam kellik durumunda uygulayan saç ekim merkezleri de vardır. Fakat maliyet arttığı için biz genel olarak herkese bu yöntemi önermemekteyiz.

Bu 3 saç ekim yöntemi dışında ek başka bir saç ekim yöntemi yoktur.

Saç ekiminde ağrı olur mu? Yada korkulacak bir işlem midir?

Saç ekiminde işlem öncesi lokal anestezi yapılır ve ağrısız bir işlem yapılmış olur. Ama bazı kişiler lokal anestezi sırasındaki iğne acılarınıda hissetmek istemeyebilir.

Böyle durumlarda sedasyonlu saç ekimi dediğimiz bir uygulama vardır. Sedasyonlu saç ekimi yaptığımızda ekim yapılacak olan bireylere İşlem öncesi 10-15 dakikalık anestezi ekibimiz ile uyutma işlemi yapılır. Bu uyutma sırasında işlem bölgeleri hastalar uyurken anestezi uygulanır ve kesinlike çok konforlu bir saç ekim sürecinden geçmiş olurlar.

Bizler genel olarak konforlu bir saç ekimi için sedasyonlu saç ekimini önermekteyiz.

– Saç ekim dışında kliniğinimizde hangi hizmetler mevcut?

Saç ekimi dışında sakal ekimi ve kaş ekimi de yapmaktayız. Erkeklerde biliyorsunuz sakal önemli bir unsur bu yüzden sakalları olamayan veya sakal yoğunluğundan şikayetçi olanlar oldukça çoktur. Bunun dışında estetik ve diş tedavilerinde de oldukça çok tercih edilmekteyiz.

Yine aynı şekilde kadınalrda en çok kaş ekimi yapmaktayız.

– Saç ekim sonuçlarınıza garanti veriyor muyuz?

Saç ekimilerimizin sonucuna tabiki garanti sunuyoruz. Normalde ekim yapılan saçların %100 oranında çıkma süresi 1 yıldır. 1. Yılın sonunda ekim yapılan saçların çıkmaması veya kısmi olarak bir bölgede çıkmaması durumu çok nadir bir durumdur. Ekim yapılan saçların Çıkmaması nadir olduğu kadar saç ekim merkezi hatasıda olmayabilir.

Fakat biz yinede memnuniyet odaklı hizmet verdiğimiz için 1. Yılın sonunda ekim yapılan bölgede saç çıkmaz ise ücretsiz olarak saç ekimini tekrarlayarak %100 memnuniyeti sağlamaktayız.

– Saç ekiminde yurt dışındanki saç sorunu olanlarda hizmet veriyormusunuz? Veriyorsanız en çok hangi ülkelerden tercih ediliyorsınuz?

Saç ekiminde tabiki önceliğimiz ve en çok tercih edildiğimiz yer ülkemizdir. Ülkemizdeki tüm il ve ilçelerden saç sorunu yaşayanlara saç ekimi yaptığımız kesin birileri olmuşutur.

Bunun dışında saç ekimi avrupada çok pahalı bir uygulama olduğu için avrupa ülkelerinden çokça tercih edilmekteyiz.Almanya başta olmak üzere ingiltere ve fransa takip etmektedir.

Yine Ortadoğu ülkelerindeki saç ekim merkezi sayısı az olduğu ve kalite olarak Türkiye standartlarında olmadığı için Arap ülkelerinden de oldukça çok talep gelmektedir.

 Saç ekiminde bizi tercih eden ülke sıralaması yapacak olursak almanya birinci sıradadır. Ardından İngiltere ve fransa gelmektedir.Arap ülkeleri olarak ise genelde hemen hepsinden belirli bir oranda misafir ağırlamaktayız.

– Peki yurt dışı misafirlerimize saç ekim dışında ne gibi hizmetler sunuyoruz?

Elbette yurt dışı yabancı veya türk olsun bizi tercih edenlere özel hizmetlerimiz var. Bunlardan ilki transfer hizmetleri, ve otel konaklaması hizmetleridir.

Bu iki önemli konuda eksiksiz hizmet vermekteyiz. Böylelikle hem ülkemiz misafirperverliğini gösteriyor hemde istanbulu en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyoruz.

Saç ekimi için gelen turistlerimiz genelde ilk defa geldiler ise giderken kesinlikle birde turizm amaçlı geleceklerini ileterek ülkelerine gitmektedirler.

Zaten ülkemizi gören herkes hayran kalmakta ve arkadaşlarına da önermektedirler. Yurt dışından gelecek olan ve saç ekimi hakkında süreci detaylı olarak isteyenlere mail ve WhatsApp ile bilgilendirmekteyiz.

– Pandemi sürecinde saç ekiminde nasıl bir yol izliyoruz?

Pandeminin maalesef etkileri halen tam olarak bitmiş değil. Bu yüzden yurt dışından bu süreçte misafir kabul edemedik. Ama ülkemize hizmet vermeye devam ettik. Pandemi süresince ana ofisimisi kapalı tutarak evden çağrı merkezi hizmeti vermeye çalıştık bu sayede çalışanlarımızı ve misafirlerimizi koruma altına aldık.

Günlük yapılacak olan Saç ekimi sayısını bire düşürdük ve 2. Hastayı aynı gün almamaya özen gösteriyoruz. Pandemi kuralları çerçevesinde minimum temas maksimum özen ile hizmetimizi sürdürmeye çalışıyoruz.

Kliniğimizin saç ekim odaları her işlem sonrasında tam ve eksiksiz olarak dezenfekte edildi ve havalandırmasına özen gösterilerek ertesi güne hazırlanıyor.

Korona virüsü testi yapılıyor. 65 yaş üstü bireylere saç ekimi yapmama kararı aldık. Kısaca sağlık bakanlığı klinik kurallarına tam özen göstermekteyiz. Sizlerde saç ekimi hakkında araştırma yaparken pandemi 😷 kurallarına uyarak saç ekimi yapan merkezleri tercih ediniz.

– Peki saç ekiminde neden bizi tercih etmelisiniz?

Bu soru önemli bir konu çünkü biz tüm misafirleirmizin %100 memnuniyetini sağlamak için hizmet vermekteyiz. Öyleki işlem sonrası kullanılması gereken ilaçlarını ücretsiz vermekteyiz. Yine saç ekim somrası bakım ürünlerini ücretsiz olarak vermekteyiz.

Ücretsiz olarak 2 seans prp uygulaması yapmaktayız. İşlem sonrası garanti kapsamında ekilen saçlar çıkmaz ise ücretsiz telefi saç ekimi sunmaktayız. Bazı özel günlerde ve özel meslek guruplarına ciddi indirimler sunmaktayız.

Kısaca en kaliteli hizmetlerin hepsini sunmakla beraber en ekonomik saç ekim hizmetini yine real estetik olarak biz sunmaktayız. İddaa ediyoruz ki bizim sunduğumuz hizmet ve kalitede başka bir saç ekim merkezinden aynı hizmeti alamayacasınız.

Üstelik greft sayısına göre ücret belirlemediğimiz için tek bir seansta maksimum saç ekimi sunmaktayız. Buda bizi zaten en çok tercih edilen saç ekim merkezleri arasında yapmaktadır.

Saç ekim fiyatları

Saç ekiminde merak edilen diğer bir konu saç ekim fiyatlarıdır. saç ekim fiyatları 2021 yılı fiyat listemiz yayınlamdı. Sizde saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız ve fiyatlarını araştırıyorsanız hemen tıklayınız.