Sedasyonlu saç ekimi ve sakal ekimi dönemi başladı saç ekiminde ağrı ve korku gitti. Saç ekimi araştırmalarında en çok çekinilen konu saç ekimine bağlı ağrı konusu başta gelmektedir. Her ne kadar lokal anestezi yapsakta herkesin bünyesi aynı eş değerde ağrıya dayanıklı olmadığından saç ekimleri ve sakal ekimleri çoğu kez ağrılı bir işlem olarak tarif edilebiliyordu.

Saç ekimi veya sakal ekimlerinde ağrı ilk ve en çok üzerinde durulan konuların başında geldiği saç ekim merkezileri onlarca yöntem ile ağrısız saç ekimi yapmaya çalışmışlardır. Hatta iğnesiz lokal anestezi cihazları üretilmiş ve saç ekimi öncesi lokal anestezileri iğnesiz lokal anestezi yöntemi ilede yapmış bulunmaktayız. İğnesiz lokal anestezi cihazlarımız hala bulunmakta ve dileyene iğnesiz lokal anestezi uygulaması yapmaya devam etmekteyiz.

İğnesiz lokal anestezi cihazları ile iğneli yapılan lokal anestezi arasındaki arı farkı %50 dir ve iğnesiz lokal anestezi cihazları sayesinde %50 ağrısız saç ekimi yapmaya avantaj sunmaktadır. Ama yinede %50 az da olsa ağrıyı istemeyenler çıkmaktadır. Bu yüzden artık yeni bir dönem başlamış bulunmaktadır. Sedasyonlu saç ekimi ve sedasyonlu sakal ekimi bizler tarafından da önerilmektedir.

Çünkü ne kadar rahat olursa ekim yapılan hastaların işlemleri hem daha kolay olmakta hemde komplikasyon görülme oranlarında ciddi azalamaları tespit edilmiştir.