Sedasyonlu saç ekimi ve sedasyonlu sakal ekimi dönemi başladı saç ekiminde ağrı ve korku gitti. Saç ekimi araştırmalarında en çok çekinilen konu saç ekimine bağlı ağrı konusu başta gelmektedir. Her ne kadar lokal anestezi yapsakta herkesin bünyesi aynı eş değerde ağrıya dayanıklı olmadığından saç ekimleri ve sakal ekimleri çoğu kez ağrılı bir işlem olarak tarif edilebiliyordu.

Saç ekimi veya sakal ekimlerinde ağrı ilk ve en çok üzerinde durulan konuların başında geldiği saç ekim merkezileri onlarca yöntem ile ağrısız saç ekimi yapmaya çalışmışlardır. Hatta iğnesiz lokal anestezi cihazları üretilmiş ve saç ekimi öncesi lokal anestezileri iğnesiz lokal anestezi yöntemi ilede yapmış bulunmaktayız. İğnesiz lokal anestezi cihazlarımız hala bulunmakta ve dileyene iğnesiz lokal anestezi uygulaması yapmaya devam etmekteyiz.

İğnesiz lokal anestezi cihazları ile iğneli yapılan lokal anestezi arasındaki arı farkı %50 dir ve iğnesiz lokal anestezi cihazları sayesinde %50 ağrısız saç ekimi yapmaya avantajı sunmaktadır. Ama yinede %50 ağrıyı istemeyenler çıkmaktadır. Bu yüzden artık yeni bir dönem başlamış bulunmaktadır. Sedasyonlu saç ekimi ve sedasyonlu sakal ekimi bizler tarafından da önerilmektedir.

Çünkü ne kadar rahat olursa ekim yapılan hastaların işlemleri hem daha kolay olmakta hemde komplikasyon görülme oranlarında ciddi azalamaları tespit edilmiştir.

Sedasyonlu Saç Ekimi Neden Önemli?

Sedasyon ağrıyı engellemek adına yapılan bir uygulamadır. Ama asıl önemi tüm vücut üzerinde etkisi olduğundan sedasyon uygulaması sayesinde insanlar çok rahat bir saç ekim operasyonu geçirmektedir. Hatta o kadar iyidir ki sedasyon işlemi etkisi 2-3 daha hafifte olsa etkisi göstermekte ve işlem sırasında olduğu gibi işlem sonrasında da ağrıyı tamamen kesmektedir.

Sedasyon uygulaması bazen narkozla karıştırılmaktadır. Ama sedasyon asla bir ameliyattaki narkozla aynı değildir. Çünkü narkoz daha derin yapılan hatta akciğerlere ağızdan bir hortumla ulaşmak zorunda olan bir uygulamadır. Narkozda akciğerin görevini dışarda başka bir cihaz yapmaktadır. Sedasyon uygulamasında ise bunların hiç biri yoktur.

Sedasyon bu yüzden önemli bir uygulamadır. Konfor sağlamakla birlikte bu konforu saç ekiminde pozitif yönde etkilemektedir. Nasıl mı ? Sedasyon uygulanan insanlar kendilerini kasmazlar ve dokular rahat 😌 bir hal alır. Rahat olan dokularda saç ekimi yapmak kolaylaşır ve işlemler daha hızlı olmaktadır. Bu hızlı yapılan saç ekiminde dışarda bekleyen saç kökleri daha az beklediğinden doku ölümleri olmadan saçların nakli gerçekleşmiş olur. Saç kökleri dışarda ne kadar az bekler ise ekim sonrası çıkma oranı o kadar çok artmaktadı.

Sedasyonlu Sakal Ekimi Neden Önemli ?

Sakal ekimi saç ekimi kadar olmasada oldukça çok yapılan bir uygulamadır. Sonuçlarıda saç ekiminden daha başarılı bile olabilmektedir. Fakat yüze uygulanacak bir sakal ekiminde ağrıyı gidermek önceden sadece lokal anestezi yani iğne enjeksiyonları ile mümkün olduğundan ağrıya dayanamayan ve sakal ekimini yarında kesen çok fazla insan olduğundan dolayı ağrısız sakal ekimi çok önemlidir.

Ağrısız sakal ekiminin ise tek ve en iyi yöntemi sedasyonlu sakal 🧔 ekimidir. Bu sayede ağrısız, acısız ve zahmetsiz şekilde sakal ekimi mümkün olmaktadır. Üstelik çok az bir bölge için sakal ekimi yaptıracak olanlar sırf iğne acısı için yaptırmazken şimdi ise sedasyon sayesinde 1-2 saat içinde sakal ekimleri yapılabilmektedir. Bu yüzden sedasyonlu sakal ekimi çok çok önemlidir.