2020’de en çok yapılan 5 estetik operasyonları ilk 5 listesi: Türkiye 🇹🇷 artık dünyanın en iyi ve en çok estetik ameliyatı yapan ülkeleri arasında ki yerini iyice güçlendirmiş 💪 durumda. Her yeni yıl kişisel bakımına özen gösterim oranında ki artış ve estetik operasyonların sayısı gün geçtikçe çoğalmaktadır. Bu yazımızda  da sizlerle 2020’de en çok yapılan estetik ameliyatları hakkındaki bilgileri paylacağız.


1- Saç estetiği:

Saç dökülmesi ve var olan kellik sorununun giderilmesi için yapılan işlememlere saç estetiği nedir. Saç ekimi ve dökülmemeye kodlanmış kafa arkasındaki ve kulak arkasındaki saç köklerinin fue tekniği ile donör bölgeden alınarak kellik olan bölümlere nakil edilmesi işlemidir. Bu yöntem ile kellik kalıcı olarak tarih olmaktadır. Saç ekimi hem kolay hemde basit bir estetik operasyon olduğu için 2020 yılında en çok yapılan estetik operasyonlarında 1. sıradadır.

Ayrıca saç ekimi sonuçları ömür boyu kalıcı olduğu için muhtemelen 🤔 2021 yılında da ilk sıradaki yerini koruyacaktır. Saç ekimi hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili makalemize göz atabilirsiniz. Saç ekimi fiyatları için 👉  tıklayınız.


2- Burun estetiği:

Burun👃 estetiği bazen nefes alma problemleri bazen de şekil bozukluğu olduğunda yapılan estetik operasyonudur. Burun 👃 hayati organlarımızdan biridir. Üstelik konum olarak yüze şeklini ve insana karekter veren bir özelliktedir. Böyle önemli bir organ olduğu için görünümü ve işlevi tam olmasını istemek normaldir. Burun estetiği genelde 3-4 saat süren sonrasında 1 gün hastene yatışı gerektiren bir estetik operasyondur. İlk hafta sonunda burun estetiğinin sonuçları kontrol edilir ve burun içine konulan tamponlar çıkarılır. Süreç kolay olduğu için ayrıca burun estetiği fiyatları uygun olduğundan dolayı 2020’de en çok yapılan estetik operasyonlar sıralamasında burun estetiği 2. sırada yer almıştır.

Burun estetiği hakkında detaylı bilgi almak için ilgili makalemize göz 👁  atabilirsiniz. Burun estetiği güncel fiyatlarını öğrenmek için 👉 tıklayınız.


3- Meme estetiği:

Meme-göğüs estetiği birden fazla sebeble yapılabilen ve hem estetik hemde sağlık sorunlarının giderilmesi amaçlıdır. Meme estetiği 2020’de en çok yapılan estetik ameliyatlarında 3. sıradadır. Bunun sebebi meme estetiğinin birden fazla sorunun çözümü amacı ile yapılıyor olmasıdır. Bunlardan bazıları şöyledir:

  • Meme büyütme estetiği: Memeler kadınlar 👩 için annelik, cinsellik, dış görünüm gibi birden fazla konuda önem arz etmektedir. Fakat kadınların meme boyutları doğumsal, ırksal, bölgesel ve beslenme 🍲  alışkanlıklarına bağlı olarak değişim gösterdiğinden dolayı herkeste farklı boyutlardadır. Göğüslerin istenilenden küçük olması çoğu kadının hoşuna gitmemektedir. Böyle durumlarda meme büyütme estetiği ile bu sorun ortadan kalkabilmektedir. Meme büyütme estetiği hakında bilgi almak için ilgili makalemize göz 👁 atabilirsiniz. Meme büyüme estetiği fiyatları için 👉  tıklayınız.
  • Meme küçültme estetiği: Meme küçültmeyi istemenin birden fazla sebebi olabilir. Bu sebeblerden birincisi sağlık sorunları olabilir. Normalden büyük olan göğüslerin bel ve sırt ağrısı yaptığı hatta kamburluğa sebebiyet verdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bunun yanı sıra büyük göğüslerin kıyafet seçiminden günlük aktivitelere kadar kadınları zor durumda bıraktığıda başka bir gerçektir. Ayırca aşırı büyük memeler kadınları yaşlı hissettirdiği içinde meme küçültme estetiği yaptırmak istenmektedir. Yazdığımız tüm sebepler ve yazmadığımız bazı kişisel problemlerde meme küçültme estetiğinin yaptırmaya kadınları teşvik etmektedir. Meme küçültme estetiği hakkında daha fazla bilgi için ilgili makalemize göz atabilirsiniz. Meme estetiği güncel fiyatları için 👉 tıklayınız.

4- Liposuction estetiği:

Liposuction estetiği ile istediğiniz bölgedeki fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Liposuction estetiği bölgesel zayıflama olarakta adlandırılabilir. Karın bölgesi fazla kiloları, sırt bölgesi yağları, kollar ve bacaklardaki 🦵  fazla kilolar gibi istenilen bölgeye yapılabilen fazla kiloların giderilmesi için yapılan estetiğe liposuction estetiği denir. Liposuction kolaylıkla kilolardan kurtulmaya sağladığı için oldukça çok tercih edilen bir estetik operasyondur. 20202’de en çok yapılan estetik operasyonlarda 4. sırada yer almıştır.

Liposuction estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz. Bölgesel veya tüm vücut liposuction estetiği fiyatları için 👉 tıklayabilirsiniz.


5- Diş estetiği:

Sağlıklı ve estetik dişlere sahip olmak ayrıcalıktır. Dişlerimiz 🦷 görsellik olarak güzelse öz güvenimiz her zaman tam olmaktadır. Özellikle estetik görünümlü dişlere sahip olmak her zaman her ortamda rahat olmayı sağlamaktadır. Diş estetiği sağlıklı dişleri olan kişilerde uygulanabilir. Çünkü sağlıklı diş sahibi olmak estetik görünümlü diş sahibi olacağımız anlamına gelmeyecektir. Bunu bilen ve diş estetiği yaptıran kişilerin sayısı oldukça çoktur buda 2020’de en çok yapılan estetik operasyonlarında diş estetiğini 5. sırada olmasını sağlamıştır.

Diş estetiği çoçukken bile yapılabilen ortodonti diş tedavileri ile başlayan her yaşa özel uygulanabilen kapsamı oldukça geniş olan estetik uygulamaları olan bir tedavi türüdür. Bu yüzden de çoçuklara yapılabilen tek estetik uygulama ünvanıda kendisine aittir. Diş estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için diş estetiği sayfamıza göz atabilirsiniz. 🦷 Diş estetiği kapsamlı fiyat listesi de yakında sizler ile paylaşılacaktır.


En çok tercih edilen estetik operasyonlar için haber kaynakları