Köselere sakal ekimi mümkündür. Tabi sakal ekiminde kullanılacak kıl köklerinin bir yerden alınması gerekli bu yüzden sadece sakal olarak köselik yaşayıp diğer bölgelerdeki kıllarda sorun yok ise bu durum da sakal ekimi geçekleşir ve ömür boyu kalıcı olacaktır.

Köselik tıbbı bir problem olmasada psikolojik olarak bireyleri rahatsız etmektedir. Köselik bazen sadece sakallara etki ederken bazende hem saç hemde sakalları hatta tüm vücut kıllarını etkisi altına alabilir. Tüm vücut olarak köselik oluştu ise bu durumda çok fazla yapılacak bir durum yoktur. Köselik için işe yaraya herhangi bir ilaç yada tedavi henüz keşfedilmemiştir.

Ama yinede en azından psikolojik olarak rahatlayabilmek ve öz gücenli hissetmek için saç ekimi yerine protez saç kullanılabilir. Kaşlara da microblading ile kaş görünümü elde edebilirler. Böylelikle kesinlikle çok pozitif bir enerji kazanılacaktır.

Yukarıda anlattığımız gibi sadece sakalların köselikten etkilendiği durumlarda standart prosedürdeki sakal ekimi işlemi geçerli olacaktır. Sakal ekimi hakkında detaylı bilgiyi linkimize tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sakal ekimi ile köselik son bulur mu?

Sakal köseliğine bağlı olarak yapılan sakal ekimi kesin çözümdür. Asla dökülmez ömür boy kalıcıdır. Üstelik bu sayede köselik sorunuda ortadan kalmış olur. Sakal köseliği her zaman tam anlamıyla tüm yüzde olmayabilir. Ayırca kısmi köselik de olabilir kısmı yada tamamen köse olup olunmadığı  nasıl anlaşılır ve belirtileri nelerdir.

Özelikle bu konuda anne ve babalara  çok büyük bir görev düşmektedir. Sonuç olarak erkeklerde köselik olup olmadığı ergenlik dönemi ile belli olacaktır. Aileler bu dönemde çocuklarını iyi gözlemlemeli ve çoçukları 15 yaşını doldurmuş olduğu halde sakal ve bıyıkları çıkmamışsa uzman bir doktordan tavsiye almalıdırlar. Bazen yetersiz beslenme, hormonal problemler ve vitamin eksikliği sakalların çıkmasına engel olabilmektedir.

Böyle durumlarda zamanında müdahale ile çocukların gelişim dönemindeki erken müdahale ile köseliğe engel olunabilir. Aksi durumunda gelişim dönemi tamamlandığında maalesef çözüm ürütmek daha zor hatta sadece sakal ekimi ile mümkün olacaktır. Aile ebeveynleri koltuk altı kılı çıktı sakallarıda çıkar düşüncesi ile müdahale etmediklerini görmekteyiz en büyük yanlış da budur. Çünkü koltuk altı ve genital bölge kıllanması ile sakal çıkması aynı anlamı taşımamaktadır.

Yine aynı şekilde birkaç tel sakal veya bıyığın çıkmasıda köse olunmadığı anlamı taşımamaktadır. Bu yüzden belirli oranda ve tüm  yüzde sakalların çıkması gerekir. Sakal yoğunluğunun köselikle alakası yoktur. Bazı kişilerde daha yoğun bazı kişilerde daha seyrek sakal çıkabilir. Bu köselikle alakalı değildir. Ama böyle surumlarda da bölgesel sakal ekimi yapılabilir.

Köselik belirtileri şu şekildedir;

  • 20 yaşına gelinmesine rağmen sakal ve bıyıkların çıkmaması,
  • 20 yaşını doldurmuş olunmasına rağmen sadece top sakal şeklinde sakalların olması,
  • Favori kısımlarının olmaması veya çok yukarıda olması,
  • 18 yaşında olunmasına rağmen sadece bıyıkların çıkması,
  • Ergenlik dönemi sonrası yüz bölgesinde hiç tüylenme olmayışısı,
  • Kısmi bölge olarak sakal çıkması

Bu yukarıda saydığımız bir veya birden fazla belirti sakal köseliğinin belirtisi ve acil müdahale gerekmektedir. Üstelik erken yaşta yüz bölgesinde sakal kıran da gelişebilmekte ve bu tüm yüze yayılarak sakallara zarar verebilmekte köseliğe kadar götürebilmektedir. Böyle durumda da erken müdahale ile sakal kıran sorunu çözülebilecektir.

Köselikle ilgili daha fazla bilgi almak ve sakal ekimi ile ilgili detaylı bilgi için WhatsApp ile bizlere ulaşabilirsiniz. WhatsApp ile hızlıca bize ulaşmak için tıklayınız.